Tuesday, 09 March 2010 00:00

2010 Results

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Find below the results for the 2010 BYC Qualifiers:

 

BYC Qualifiers Results 7th March 2010

Boy’s Foil U12


 

1 Daniel Kiss Salle Kiss
2 Thomas Phillips-Langley Dunes

 

Boy’s  Foil U14


 

1 Liam Hidderley Dunes
2 David Trapnell Rossall School
3 Connor Lowther-Edwards Morecambe
3 Martin Bluck Ashton
5 Jonathon Ashton Arnold

 

Boy’s Foil U16


 

1 Thomas Corlett Salle Kiss
2 Mark Cudworth Salle Kiss
3 Matthew Duggan Cressy
3 Kristofers Scipanovs Chester
5 Christopher Smith Chester
6 Keelan Knight Kendal
7 Angus Ross Kendal

 

Boy’s Foil U18


 

1 Matthew Fitton Salle Kiss
2 David Charles-Hendy Chester
3 James Hudak Ashton
3 James Fox Bramhall

 

Girl’s Foil U12


 

1 Aimee Cope Salle Kiss
2 Laura Bradley Salle Kiss
3 Lauren Duggan Cressy
3 Jessica Archer Salle Kiss

 

Girl’s Foil U14


 

1 Isobel Ferris Salle Kiss
2 Jade Bullen Salle Kiss

 

Girl’s Foil U16


 

1 Hannah Archer Dunes
2 Elaine Barker Kendal
3 Emma Barnes Bramhall

 

Boy’s  Epee U12


 

1 Sam Thompson Lancaster Sword

 

Boy’s Epee U14


 

1 David Trapnell Rossall School
2 Martin Bluck Ashton
3 William Eccleston Arnold
3 Jonathon Ashton Arnold

 

Boy’s  Epee U16


 

1 Jamie Simpson Stockport

 

Boy’s  Epee U18


 

1 Dominic Cross West Lancs
2 Mark Roper Arnold
3 Tobias Cleaver-Ross Arnold
3 Matthew Albers Manx

 

Girl’s  Epee U12


 

1 Holly Marston Romiley
2 Lauren Duggan Cressy

 

Girl’s Epee U16


 

1 Katie Shaw Arnold
2 Beth Rothwell Rivington Park

 

Girl’s  Epee U18


 

1 Alexandra Shaw Arnold

 

 

Boy’s  Sabre U12


 

1 Thomas Hinson Morecambe
2 Lewis Brennan Rivington Park
3 George McDermott Tameside
3 George Hinson Morecambe
5 Jacob Tully Tameside
6 Charlie Kenyon Tameside

 

Boy’s  Sabre U14


 

1 Ben Kingcox Morecambe
2 Thomas Lindley Rivington Park
3 Krishan Patel Rivington Park
3 Jack Pendlebury Rivington Park
5 William Eccleston Arnold
6 Aidan Ray Lancaster Sword

 

Boy’s  Sabre U16


 

1 Jamie Simpson Stockport
2 Robert Veitch Stockport
3 Jacques Beeley Tameside

 

Boy’s  Epee U18


 

1 Patrick Jennings Rivington Park
2 Marix Slatter-Toubas Morecambe

 

Girl’s Sabre U12


 

1 Lauren Duggan Cressy
2 Megan Eccles Arnold

 

Girl’s  Sabre U14


 

1 Rebecca Wignall Bolton

 

Girl’s  Sabre U16


 

1 Harriet Tallon Rivington

 

Read 1146 times Last modified on Wednesday, 23 October 2013 08:13

Latest from Mavis Thornton

Login to post comments