Monday, 11 March 2013 00:00

2013 Results

Written by 
Rate this item
(0 votes)

The following are the results of the North-West BYC Qualifiers which took place at Arnold School on the 9th and 10th March, 2013.

U12 Boys' Foil

Place Name Club
1 Moore, James Salle Scipanovs
2 McGilloway, Jamie Salle Scipanovs
3T Cronin, Tom Salle Scipanovs
3T Gibson, Harry Northwich Fencing Club
5 Christianson, Elliot Salle Scipanovs
6 Meagher, Etienne Preston
7 McCabe, Matthew Ashton
8 Slaney, Jacob Preston

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5 6 7 8   V TS TR Ind Pl
Moore, James 1   V5 V5 V5 D4 V5 V5 V5   6 34 15 +19 1
Christianson, Elliot 2 D0   D1 V5 D0 D1 V5 V4   3 16 25 -9 5
Cronin, Tom 3 D1 V5   V5 V5 V5 V5 V5   6 31 20 +11 2
McGilloway, Jamie 4 D3 D4 D1   V5 V5 V5 V5   4 28 22 +6 3
Gibson, Harry 5 V5 V2 D4 D4   V5 V5 D1   4 26 23 +3 4
McCabe, Matthew 6 D2 V5 D3 D2 D3   D2 V4   2 21 29 -8 7
Slaney, Jacob 7 D1 D1 D2 D1 D3 V5   D2   1 15 30 -15 8
Meagher, Etienne 8 D3 D3 D4 D0 V3 D3 V3     2 19 26 -7 6

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
 (1) Moore, James - U      
   (1) Moore, James - U    
 (8) Slaney, Jacob - U  10 - 2    
     (1) Moore, James - U  
 (5) Christianson, Elliot - U    5 - 3  
   (4) Gibson, Harry - U    
 (4) Gibson, Harry - U  4 - 7    
       (1) Moore, James - U
 (3) McGilloway, Jamie - U      10 - 5
   (3) McGilloway, Jamie - U    
 (6) Meagher, Etienne - U  10 - 2    
     (3) McGilloway, Jamie - U  
 (7) McCabe, Matthew - U    10 - 9  
   (2) Cronin, Tom - U    
 (2) Cronin, Tom - U  1 - 10    
       

U12 Girls' Foil

Place Name Club
1 Jones, Rachel Salle Kiss
2 Newton-Hughes, Phoebe Salle Kiss
3T Home, Amy Salle Kiss
3T Danby, Natasha Fencing@

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4   V TS TR Ind Pl
Home, Amy 1   D2 V4 V5   2 11 7 +4 2
Jones, Rachel 2 V4   D1 V5   2 10 7 +3 3
Newton-Hughes, Phoebe 3 D3 V5   V5   2 13 6 +7 1
Danby, Natasha 4 D0 D0 D1     0 1 15 -14 4

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) Newton-Hughes, Phoebe - U    
   (1) Newton-Hughes, Phoebe - U  
 (4) Danby, Natasha - U  10 - 1  
     (3) Jones, Rachel - U
 (3) Jones, Rachel - U    4 - 5
   (3) Jones, Rachel - U  
 (2) Home, Amy - U  3 - 2  
     

U14 Boys' Foil

Place Name Club
1 Jones, Alexander Manchester Fencing Club
2 Dawson, Ashley Salle Scipanovs
3T Farley, Cameron Salle Scipanovs
3T Gorle, Cameron Fencing@
5 Craig, James Salle Scipanovs
6 Tyler, Euan Manchester
7 White, Samuel Manchester Fencing Club
8 Weaver, Charlie Salle Scipanovs
9 Smith, Tom Four Of Clubs
10 Moir, Stanley Fencing@
11 Lawson, Adam Northwich

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5 6   V TS TR Ind Pl
Dawson, Ashley 1   V5 V5 V5 V5 V5   5 25 6 +19 1
Farley, Cameron 2 D0   V5 V5 V5 D1   3 16 13 +3 3
Gorle, Cameron 3 D1 D0   V5 V5 D1   2 12 16 -4 4
Lawson, Adam 4 D1 D2 D1   D2 D0   0 6 25 -19 6
Smith, Tom 5 D0 D1 D0 V5   D0   1 6 22 -16 5
Jones, Alexander 6 D4 V5 V5 V5 V5     4 24 7 +17 2
Pool #2   1 2 3 4 5   V TS TR Ind Pl
Weaver, Charlie 1   D3 D4 D2 V5   1 14 17 -3 4
Craig, James 2 V5   V5 V5 V5   4 20 12 +8 1
White, Samuel 3 V5 D4   D3 V5   2 17 16 +1 3
Tyler, Euan 4 V5 D3 V4   V5   3 17 10 +7 2
Moir, Stanley 5 D2 D2 D3 D0     0 7 20 -13 5

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
 (1) Dawson, Ashley - U        
   (1) Dawson, Ashley - U      
 (16) -BYE-        
     (1) Dawson, Ashley - U    
 (9) Smith, Tom - U    15 - 5    
   (8) Weaver, Charlie - U      
 (8) Weaver, Charlie - U  14 - 15      
       (1) Dawson, Ashley - U  
 (5) Farley, Cameron - U      15 - 6  
   (5) Farley, Cameron - U      
 (12) -BYE-        
     (5) Farley, Cameron - U    
 (13) -BYE-    15 - 8    
   (4) Tyler, Euan - U      
 (4) Tyler, Euan - U        
         (3) Jones, Alexander - U
 (3) Jones, Alexander - U        9 - 15
   (3) Jones, Alexander - U      
 (14) -BYE-        
     (3) Jones, Alexander - U    
 (11) Lawson, Adam - U    15 - 3    
   (6) White, Samuel - U      
 (6) White, Samuel - U  6 - 15      
       (3) Jones, Alexander - U  
 (7) Gorle, Cameron - U      15 - 1  
   (7) Gorle, Cameron - U      
 (10) Moir, Stanley - U  15 - 1      
     (7) Gorle, Cameron - U    
 (15) -BYE-    15 - 8    
   (2) Craig, James - U      
 (2) Craig, James - U        
         

U14 Girls' Foil

Place Name Club
1 Christianson, Juliana Salle Scipanovs
2 Burnside Ribera, Alexandra Salle Scipanovs

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2   V TS TR Ind Pl
Burnside Ribera, Alexandra 1   D2   0 2 5 -3 2
Christianson, Juliana 2 V5     1 5 2 +3 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Finals  
   
 (1) Christianson, Juliana - U  
   (1) Christianson, Juliana - U
 (2) Burnside Ribera, Alexandra - U  15 - 11
   

U16 Boys' Foil

Place Name Club
1 Phillips-Langley, Thomas Dunes
2 Smith, Sam Four Of Clubs

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2   V TS TR Ind Pl
Phillips-Langley, Thomas 1   V5   1 5 2 +3 1
Smith, Sam 2 D2     0 2 5 -3 2

 

Round #2 - Direct Elimination

Finals  
   
 (1) Phillips-Langley, Thomas - U  
   (1) Phillips-Langley, Thomas - U
 (2) Smith, Sam - U  15 - 9
   

U16 Girls' Foil

Place Name Club
1 Cope, Aimee Salle Kiss
2 Archer, Jessica Salle Kiss
3T Stanley, Abigail Bramhall
3T Duggan, Lauren Cressy

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4   V TS TR Ind Pl
Archer, Jessica 1   D1 V3 V5   2 9 7 +2 2
Cope, Aimee 2 V5   V5 V5   3 15 2 +13 1
Duggan, Lauren 3 D1 D1   D1   0 3 13 -10 4
Stanley, Abigail 4 D1 D0 V5     1 6 11 -5 3

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) Cope, Aimee - U    
   (1) Cope, Aimee - U  
 (4) Duggan, Lauren - U  15 - 9  
     (1) Cope, Aimee - U
 (3) Stanley, Abigail - U    15 - 9
   (2) Archer, Jessica - U  
 (2) Archer, Jessica - U  3 - 15  
     

U18 Boys' Foil

 

Place Name Club
1 Tam, Jordan Salle Scipanovs
2 Scipanovs, Kristofers Salle Scipanovs
3T Duggan, Matthew Cressy
3T Chung, Brian Sedbergh School

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4   V TS TR Ind Pl
Chung, Brian 1   D1 V5 D4   1 10 14 -4 4
Scipanovs, Kristofers 2 V5   D3 D1   1 9 11 -2 3
Duggan, Matthew 3 D4 V5   D4   1 13 13 0 2
Tam, Jordan 4 V5 V5 V5     3 15 9 +6 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) Tam, Jordan - U    
   (1) Tam, Jordan - U  
 (4) Chung, Brian - U  15 - 12  
     (1) Tam, Jordan - U
 (3) Scipanovs, Kristofers - U    15 - 7
   (3) Scipanovs, Kristofers - U  
 (2) Duggan, Matthew - U  0 - 0  
     

U12 Boys' Epee

Place Name Club
1 RATCLIFFE, Brandon Ashton
2 RATCLIFFE, Ryan Ashton
3 MEAGHER, Etienne Preston

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
RATCLIFFE, Brandon 1   V5 V5   2 10 2 +8 1
RATCLIFFE, Ryan 2 D1   D2   0 3 10 -7 3
MEAGHER, Etienne 3 D1 V5     1 6 7 -1 2

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) RATCLIFFE, Brandon - U    
   (1) RATCLIFFE, Brandon - U  
 (4) -BYE-    
     (1) RATCLIFFE, Brandon - U
 (3) RATCLIFFE, Ryan - U    10 - 3
   (3) RATCLIFFE, Ryan - U  
 (2) MEAGHER, Etienne - U  10 - 8  
     

U12 Girls' Epee

Place Name Club
1 HEAPS, Hannah Didsbury Tigers
2 LOCKWOOD, Caitlin Ashton
3 FOX, Freya Stockport Tigers

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
LOCKWOOD, Caitlin 1   D1 D2   0 3 10 -7 3
FOX, Freya 2 V5   D0   1 5 2 +3 2
HEAPS, Hannah 3 V5 V1     2 6 2 +4 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) HEAPS, Hannah - U    
   (1) HEAPS, Hannah - U  
 (4) -BYE-    
     (1) HEAPS, Hannah - U
 (3) LOCKWOOD, Caitlin - U    10 - 6
   (3) LOCKWOOD, Caitlin - U  
 (2) FOX, Freya - U  10 - 6  
     

U14 Boys' Epee

Place Name Club
1 MURRAY, Oliver Ribble Valley Fencing Club
2 MOREAU, Joshua AKS
3T GRANBY, Michael Romiley
3T SOUTHERN, Samuel AKS
5 FARRINGTON, Ben Romiley

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5   V TS TR Ind Pl
SOUTHERN, Samuel 1   D4 D3 D4 D3   0 14 20 -6 5
MOREAU, Joshua 2 V5   V5 V5 V5   4 20 12 +8 1
GRANBY, Michael 3 V5 D2   D3 V5   2 15 16 -1 3
MURRAY, Oliver 4 V5 D4 V5   V5   3 19 14 +5 2
FARRINGTON, Ben 5 V5 D2 D3 D2     1 12 18 -6 4

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
 (1) MOREAU, Joshua - U      
   (1) MOREAU, Joshua - U    
 (8) -BYE-      
     (1) MOREAU, Joshua - U  
 (5) SOUTHERN, Samuel - U    15 - 7  
   (5) SOUTHERN, Samuel - U    
 (4) FARRINGTON, Ben - U  15 - 13    
       (2) MURRAY, Oliver - U
 (3) GRANBY, Michael - U      11 - 15
   (3) GRANBY, Michael - U    
 (6) -BYE-      
     (2) MURRAY, Oliver - U  
 (7) -BYE-    3 - 15  
   (2) MURRAY, Oliver - U    
 (2) MURRAY, Oliver - U      
       

U14 Girls' Epee

Place Name Club
1 HEAPS, Jasmine Didsbury Tigers
2 SMITH, Jennifer AKS
3 GRIMSHAW, Rose Stockport Tigers

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
HEAPS, Jasmine 1   V5 V5   2 10 4 +6 1
SMITH, Jennifer 2 D0   D1   0 1 10 -9 3
GRIMSHAW, Rose 3 D4 V5     1 9 6 +3 2

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) HEAPS, Jasmine - U    
   (1) HEAPS, Jasmine - U  
 (4) -BYE-    
     (1) HEAPS, Jasmine - U
 (3) SMITH, Jennifer - U    15 - 1
   (3) SMITH, Jennifer - U  
 (2) GRIMSHAW, Rose - U  0 - 0  
     

U16 Boys' Epee

Place Name Club
1 BLUCK, Martin Ashton
2 WALKER, Roguen AKS

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2   V TS TR Ind Pl
WALKER, Roguen 1   D0   0 0 5 -5 2
BLUCK, Martin 2 V5     1 5 0 +5 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Finals  
   
 (1) BLUCK, Martin - U  
   (1) BLUCK, Martin - U
 (2) WALKER, Roguen - U  15 - 2
   

U16 Girls' Epee

Place Name Club
1 REDIKIN, Sarah Stockport Sword Club
2 DUGGAN, Lauren Cressy
3 VINCENT, Hannah Stockport Tigers

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
DUGGAN, Lauren 1   D2 D0   0 2 10 -8 3
VINCENT, Hannah 2 V5   D3   1 8 7 +1 2
REDIKIN, Sarah 3 V5 V5     2 10 3 +7 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) REDIKIN, Sarah - U    
   (1) REDIKIN, Sarah - U  
 (4) -BYE-    
     (1) REDIKIN, Sarah - U
 (3) DUGGAN, Lauren - U    15 - 7
   (3) DUGGAN, Lauren - U  
 (2) VINCENT, Hannah - U  15 - 1  
     

U18 Boys' Epee

Place Name Club
1 DUGGAN, Matthew Cressy

 

U18 Girls' Epee

Place Name Club
1 CHEUNG, Vanessa Hoi Ching Manchester Fencing Club
2 CHEUNG, Kathy Hoi Ting Manchester Fencing Club
3T JONES, Amy Bolton
3T ROTHWELL, Beth Rivington Park
5 NEWTON-HUGHES, Eleanor Salle Kiss

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5   V TS TR Ind Pl
CHEUNG, Kathy Hoi Ting 1   V5 V5 V5 D1   3 16 8 +8 1
CHEUNG, Vanessa Hoi Ching 2 D1   V5 V5 V5   3 16 11 +5 2
NEWTON-HUGHES, Eleanor 3 D0 D3   D4 D4   0 11 20 -9 5
JONES, Amy 4 D2 D2 V5   V5   2 14 16 -2 3
ROTHWELL, Beth 5 V5 D1 V5 D2     2 13 15 -2 4

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
 (1) CHEUNG, Kathy Hoi Ting - U      
   (1) CHEUNG, Kathy Hoi Ting - U    
 (8) -BYE-      
     (1) CHEUNG, Kathy Hoi Ting - U  
 (5) NEWTON-HUGHES, Eleanor - U    15 - 8  
   (4) ROTHWELL, Beth - U    
 (4) ROTHWELL, Beth - U  12 - 15    
       (2) CHEUNG, Vanessa Hoi Ching - U
 (3) JONES, Amy - U      10 - 13
   (3) JONES, Amy - U    
 (6) -BYE-      
     (2) CHEUNG, Vanessa Hoi Ching - U  
 (7) -BYE-    7 - 15  
   (2) CHEUNG, Vanessa Hoi Ching - U    
 (2) CHEUNG, Vanessa Hoi Ching - U      
       

U12 Boys' Sabre

Place Name Club
1 WESTHEAD, Daniel Marshall Fencing Club

 

U12 Girls' Sabre

Place Name Club
1 HIGHAM, Tais Unattached (or unknown)
2 SHARPLIN, Aaliyah Rivington Park

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2   V TS TR Ind Pl
HIGHAM, Tais 1   V5   1 5 2 +3 1
SHARPLIN, Aaliyah 2 D2     0 2 5 -3 2

 

Round #2 - Direct Elimination

Finals  
   
 (1) HIGHAM, Tais - U  
   (1) HIGHAM, Tais - U
 (2) SHARPLIN, Aaliyah - U  10 - 9
   

U14 Boys' Sabre

Place Name Club
1 EDWARDS, James Marshall Fencing Club
2 EDWARDS, Thomas Marshall Fencing Club
3T WESTHEAD, Joe Marshall Fencing Club
3T TULLY, Jacob Tameside
5 TUPMAN, Ryan Marshall Fencing Club
6 WILSON, James Rivington Park
7 MALARKEY, Matthew Rivington Park
8 CONWAY, Theo Stockport Tigers
9 LOCKETT, Jacob Romiley
10 HASTINGS, Daniel Bolton

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   V TS TR Ind Pl
EDWARDS, Thomas 1   D3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5   8 43 22 +21 2
EDWARDS, James 2 V5   V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5   9 45 11 +34 1
HASTINGS, Daniel 3 D3 D0   D3 D4 D4 D1 D2 D4 D2   0 23 45 -22 10
LOCKETT, Jacob 4 D1 D1 V5   D2 V5 V5 D3 D1 D0   3 23 39 -16 8
WILSON, James 5 D2 D0 V5 V5   V5 D4 D2 D2 V5   4 30 35 -5 6
CONWAY, Theo 6 D0 D0 V5 D4 D3   D4 D4 D1 D1   1 22 44 -22 9
MALARKEY, Matthew 7 D2 D2 V5 D2 V5 V5   D2 D4 D1   3 28 39 -11 7
TULLY, Jacob 8 D4 D3 V5 V5 V5 V5 V5   D4 V5   6 41 31 +10 4
WESTHEAD, Joe 9 D4 D1 V5 V5 V5 V5 V5 V5   V5   7 40 30 +10 3
TUPMAN, Ryan 10 D1 D1 V5 V5 D1 V5 V5 D3 D4     4 30 29 +1 5

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
 (1) EDWARDS, James - U        
   (1) EDWARDS, James - U      
 (16) -BYE-        
     (1) EDWARDS, James - U    
 (9) CONWAY, Theo - U    15 - 4    
   (9) CONWAY, Theo - U      
 (8) LOCKETT, Jacob - U  15 - 2      
       (1) EDWARDS, James - U  
 (5) TUPMAN, Ryan - U      15 - 0  
   (5) TUPMAN, Ryan - U      
 (12) -BYE-        
     (4) TULLY, Jacob - U    
 (13) -BYE-    8 - 15    
   (4) TULLY, Jacob - U      
 (4) TULLY, Jacob - U        
         (1) EDWARDS, James - U
 (3) WESTHEAD, Joe - U        15 - 14
   (3) WESTHEAD, Joe - U      
 (14) -BYE-        
     (3) WESTHEAD, Joe - U    
 (11) -BYE-    15 - 3    
   (6) WILSON, James - U      
 (6) WILSON, James - U        
       (2) EDWARDS, Thomas - U  
 (7) MALARKEY, Matthew - U      10 - 15  
   (7) MALARKEY, Matthew - U      
 (10) HASTINGS, Daniel - U  15 - 4      
     (2) EDWARDS, Thomas - U    
 (15) -BYE-    5 - 15    
   (2) EDWARDS, Thomas - U      
 (2) EDWARDS, Thomas - U        
         

U14 Girls' Sabre

Place Name Club
1 RIGBY, Emily Romiley
2 GRIMSHAW, Grace Stockport Tigers
3 ADAMS, Katie Rivington Park

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
ADAMS, Katie 1   D0 V5   1 5 8 -3 2
RIGBY, Emily 2 V5   V5   2 10 3 +7 1
GRIMSHAW, Grace 3 D3 D3     0 6 10 -4 3

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) RIGBY, Emily - U    
   (1) RIGBY, Emily - U  
 (4) -BYE-    
     (1) RIGBY, Emily - U
 (3) GRIMSHAW, Grace - U    15 - 4
   (3) GRIMSHAW, Grace - U  
 (2) ADAMS, Katie - U  15 - 4  
     

U16 Boys' Sabre

Place Name Club
1 BRENNAN, Lewis Rivington Park
2 LINDLEY, Thomas Marshall Fencing Club
3 JOBSON, Bradley Rivington Park

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
BRENNAN, Lewis 1   V5 V5   2 10 4 +6 1
JOBSON, Bradley 2 D1   D3   0 4 10 -6 3
LINDLEY, Thomas 3 D3 V5     1 8 8 0 2

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) BRENNAN, Lewis - U    
   (1) BRENNAN, Lewis - U  
 (4) -BYE-    
     (1) BRENNAN, Lewis - U
 (3) JOBSON, Bradley - U    15 - 12
   (2) LINDLEY, Thomas - U  
 (2) LINDLEY, Thomas - U  8 - 15  
     

U16 Girls' Sabre

Place Name Club
1 NIGHTINGALE, ELLA Rivington Park
2 DUGGAN, Lauren Cressy
3T BANKS, Becki Marshall Fencing Club
3T TAYLOR, Louise Marshall Fencing Club
5 MINTER, Sophie Marshall Fencing Club

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5   V TS TR Ind Pl
DUGGAN, Lauren 1   V5 V5 D4 V5   3 19 9 +10 2
BANKS, Becki 2 D1   V5 D0 V5   2 11 16 -5 3
TAYLOR, Louise 3 D3 D2   D2 V5   1 12 16 -4 4
NIGHTINGALE, ELLA 4 V5 V5 V5   V5   4 20 7 +13 1
MINTER, Sophie 5 D0 D4 D1 D1     0 6 20 -14 5

 

Round #2 - Direct Elimination

Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
 (1) NIGHTINGALE, ELLA - U      
   (1) NIGHTINGALE, ELLA - U    
 (8) -BYE-      
     (1) NIGHTINGALE, ELLA - U  
 (5) MINTER, Sophie - U    15 - 9  
   (4) TAYLOR, Louise - U    
 (4) TAYLOR, Louise - U  8 - 15    
       (1) NIGHTINGALE, ELLA - U
 (3) BANKS, Becki - U      15 - 5
   (3) BANKS, Becki - U    
 (6) -BYE-      
     (2) DUGGAN, Lauren - U  
 (7) -BYE-    7 - 15  
   (2) DUGGAN, Lauren - U    
 (2) DUGGAN, Lauren - U      
       

U18 Boys' Sabre

Place Name Club
1 DUGGAN, Matthew Cressy
2 FLEGG, Fraser Blackpool Fencing Club
3 SMITH, Nathan Bramhall

 

Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3   V TS TR Ind Pl
FLEGG, Fraser 1   D3 D0   0 3 10 -7 3
SMITH, Nathan 2 V5   D0   1 5 8 -3 2
DUGGAN, Matthew 3 V5 V5     2 10 0 +10 1

 

Round #2 - Direct Elimination

Semi-Finals Finals  
     
 (1) DUGGAN, Matthew - U    
   (1) DUGGAN, Matthew - U  
 (4) -BYE-    
     (1) DUGGAN, Matthew - U
 (3) FLEGG, Fraser - U    15 - 10
   (3) FLEGG, Fraser - U  
 (2) SMITH, Nathan - U  15 - 5  
     

 

Read 1029 times Last modified on Wednesday, 23 October 2013 08:11

Latest from Mavis Thornton

Login to post comments